Potraviny Obůrka

telefon: 601 564 292

Otevřeno:

po–pá: 7.30–16.30

so: 7.30–10.00

Pečivo je dobré telefonicky objednat předem.

V Blansku jsou obchodní domy Billa, Lidl, Kaufland otevřeny: 
po–so: 7.00–20.00

ne: 9.00–20.00

 

Zajímavosti
v okolí,
odkazy, tipy,
informace

 

Fotbalové hřiště

Volně přístupné fotbalové hřiště se nachází asi 150 m od ŠVS Obůrka po modré značce směrem na Veselici.

 

 

 

Zajímavosti v okolí SVŠ Obůrka

Moravský kras

Jedná se o jednu z nejvýznamnějších krasových oblastí ve střední Evropě. Z přibližně 1100 objevených jeskyní je pět přístupných veřejnosti. Punkevní jeskyně s možností plavby na podzemní říčce Punkvě, Jeskyně Balcarka s bohatou krápníkovou výzdobou, Kateřinská jeskyně, známá unikátními hůlkovými stalagmity,  Sloupsko-šošůvské jeskyně, tvořené mohutnými chodbami a Jeskyně Výpustek s bohatou vojenskou historií.

vzdálenost od střediska: 5–6 km

web: www.moravskykras.net

vstupné, rezervace do všech jeskyní: www.caves.cz

Rozhledna Podvrší u Veselice

Rozhledna se nachází na kopci Podvrší, severozápadně od Chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Byla uvedena do provozu v srpnu roku 2001. Jejím investorem byla tehdy firma Eurotel Praha, spol. s r.o. a od svého zbudování slouží tato telekomunikační věž především jako uzlový bod radioreleových tras pro spojení s ústřednami a současně k šíření signálu digitálního systému GSM 900 pro mobilní telefony.

vzdálenost od střediska: 1,5 km

web: www.rozhledna-veselice.cz

Přírodní nádrž Palava

Nejbližší možnost bezplatného koupání. Umělá vodní nádrž s molem a skokanským můstkem. V blízkosti koupaliště jsou toalety, převlékárny, dětské hřiště, kurt pro plážový volejbal a rozsáhlé travnaté plochy pro odpočinek. V letních měsících bývá otevřen také stánek s občerstvením.

vzdálenost od střediska: 1,5 km

web: http://www.sluzby-blansko.cz/rekreacni-oblast-palava.html

Přírodní areál Velká Dohoda

Lanový park, lanovka, ferratový park, lezecká stěna, jeskyně, dětské hřiště, ... příjemné prostředí vápencových skal nabízí odpočinek a zklidnění, poznání a zábavu, skalní lezení a adrenalin.

Provoz: duben až říjen jen víkendy (všední dny po domluvě), červenec a srpen celodenně

vzdálenost od střediska: pěšky 11 km, pro částečné přiblížení lze využít autobus linky 233 do Sloupu a pak 6 km pěšky nebo autobus linky 223 a 232 přes Blansko a pak 1 km pěšky
web:
www.velkadohoda.cz

Aquapark Blansko

Naleznete zde čtyři plavecké dráhy, tři skokanské můstky, divokou řeku, tobogán, skluzavku, bublinkovou masážní lavici, vodní trysky, chrliče vody, vodní hřib a dnové výrony vody. V zadní části areálu je široká písečná pláž, která obsahuje dětské hřiště a dva plážové volejbalové kurty. V blízkosti bazénů se nachází letní restaurace, bar, šatny, sprchy a WC pro návštěvníky, místnosti pro plavčíky a půjčovna lehátek a slunečníků.

vzdálenost od střediska: 5 km
web:
www.sluzby-blansko.cz/aquapark.html

Zimní stadion Blansko

Ledovou plochu si lze pronajmout v pravidelných termínech nebo jen jednorázově. V případě využití plochy pro školní účely je možná dohoda na velmi nízké ceně. Provozní doba plochy je od 7.00 do 20.00 (v případě pronájmu neomezeně).  V průběhu nebo po skončení akce je možné využít restaurace přímo v objektu zimního stadionu.

vzdálenost od střediska: 5 km
web:
www.sluzby-blansko.cz/zimni-stadion.html 

Restaurace Obůrka

Vyhlášená restaurace s letitou historií. Možnost posezení v pivnici s kapacitou 40 místrestauraci s kapacitou 32 míst nebo salonku s kapacitou hostů 28 míst. V době příhodného počasí je před restaurací k dispozici venkovní zahrádka s obsluhou a kapacitou 80 míst

vzdálenost od střediska: 50 m

web: www.restaurace-oburka.cz