Dostat se k nám můžete několika způsoby ...

 

 

vzdálenosti z Obůrky:

Blansko: 5 km

Brno: 34 km

Praha: 220 km

 

 

 

   
 

1. Hromadnou dopravou

Z Brna vlakem směr Skalice nad Svitavou, Letovice, Svitavy. Při cestě vlakem a následně autobusem je výhodnější vystoupit na vlakové zastávce Blansko (to je první vlaková zastávka v Blansku směrem od Brna). Autobusové nádraží se nachází těsně vedle nádraží vlakového ... cca 2 minuty chůze. Pro cestu na Obůrku doporučujeme využít autobus (linka 223 a 233), z Blanska do Obůrky je to 5 km stále do kopce. Cesta zpět do Blanska je naopak příjemnou procházkou. Pokud však půjdete z Blanska do Obůrky pěšky, je výhodnější vystoupit na druhé zastávce od Brna tj. Blansko-město. Zde ale zastavují jen některé vlaky.

POZOR!

Linka 223 je místní linka a ne každý internetový vyhledávač spojení ji umí najít – jezdí v pracovní dny každou hodinu, v sobotu, neděli a svátky 4× denně. Pro vyhledání spojení této linky použijte jízdní řád zveřejněný na webuwww.kordis.cz

   
 

2. Autem po vlastní ose

Z Brna:  

Směr Svitavy, v obci Lipůvka odbočit směr Blansko a přes Šebrov pokračovat až do Blanska (pozor, zejména v pátek navečer je třeba počítat s několikaminutovým zdržením před obcí Lipůvka).

Po dálnici D1 od Prahy: 

Vzhledem k tradičním komplikacím na svitavské výpadovce z Brna je časově rozhodně výhodnější se Brnu úplně vyhnout – sice po místních "okrskách", ale bez kolon a čekání. Z dálnice od Prahy raději sjeďte již na exitu 178 - Ostrovačice. Na výjezdu z dálnice odbočte vpravo a pokračujte po silnici 386 do Veverské Bítýšky, kde odbočíte vpravo směr Tišnov. V další obci – Chudčicích – odbočíte nejprve vlevo směr Tišnov a na konci obce vpravo stále směr na Tišnov. Po cca 1,5 km vás čeká odbočka vpravo na Čebín. V Čebíně odbočíte nejprve vpravo a pak projedete přímo na Malhostovice, Nuzířov až do Lipůvky. V Lipůvce odbočíte vpravo a po 100 metrech odbočíte vlevo - pokračujete směr Blansko. Doporučujeme si cestu předem prohlednout na mapě, ale je to opravdu za současného stavu rychlejší, klidnější i nejbližší varianta, než cesta přes Brno. Zejména v pracovní dny a ve víkendových špičkách … ušetříte až 90 minut času stání v koloně!   

Z Blanska na Obůrku:

V Blansku (směrem od Brna) za druhým kruhovým objezdem odbočíte z hlavní silnice vpravo. Odbočka vpravo není nijak značena, naproti ní je autobazar a aquapark. Po odbočení projedete v přímém směru dalším kruhovým objezdem a pak již stoupáte vzhůru směr Češkovice. Pokračujete kolem konečné autobusu, rekreační zóny Palava, dalším stoupáním k Češkovicím, Hotelu Panaroma a Vyhlídka. Následující obcí za Češkovicemi je již Obůrka a první dům, který uvidíte, je naše školicí a vzdělávací středisko.

   

    

    

A když už jste skoro v cíli ...

V obci Obůrka se středisko nachází na samém začátku vesnice - směrem od Blanska a Češkovic. Je to budova bývalé základní školy, tedy nejvyšší a největší budova v obci (nelze ji minout). Středisko je označeno tabulí.

GPS souřadnice střediska: 49°22'45.429"N, 16°41'19.692"E